Rent a Car kelimesi ingilizce kökenli olup Türkçe anlamı "Araç Kiralama"dır. Araç kiralama sektörü de diğer tüm sektörler gibi zamana ayak uydurmaya çalışmaktadır. Zamana ayak uydurmak birazcık artık keyif işi olmaya başlamıştır.

TURİZM SEKTÖRÜNDE RENT A CAR

Bir aracınız olmadığı için değil, keyifli bir tatil yapmak için tatilde araç kiralamak aslında mantıklıdır. Mesela Almanya'dan yaz tatili için Antalya sahiline gidiceksiniz ve oradan memleketiniz olan Nevşehir'e geçiceksiniz. Bunu yapmak için neden binlerce kilometre araç sürmeyi tercih edeceksiniz ki? Çünkü artık internetten araç kiralama rezervasyonu yaptırmak ve uçak bileti almak çok kolay. Yukarıdaki örnekte yapmanız gereken; Almanya - Antalya ve Kayseri - Almanya uçak bileti almak. Ve tercihen memleketinizden olan bir rent a car şirketinden Antalya havaalanına bir araç istemek. Hem daha ekonomik hem daha keyifli hem daha güvenli hem zamandan kazandırıyor.

FİLO KİRALAMA

Büyük firmalar, özellikle personellerinin şehir şehir veya işletme işletme gezmesi gereken firmalar artık öz sermayesini ulaşım araçlarına yatırmak yerine, kiralık araçlarla bu işin altından kalkıp sermayesini daha farklı değerlendirme yoluna başvuruyor. Bir şirketin ekonomik sınıf dizel bir araca vereceği aylık kira ücreti 1.200 - 1.300 lira ve bu ücrete; kasko, bakım, lastik, değer kaybı, kdv gibi herşey dahildir. Bu gibi imkanlar varken ekonomik sınıf dizel bir araca bu devirde 25 - 26 bin tl para yatırmanın pekte bir mantığı kalmadı. Hele ki 10 tane veya daha fazla araca ihtiyacınız varsa.

Kapadokya Rent a Car

  Telefon  :   +90 384 341 60 55
  GSM       : +90 532 232 26 04
  GMS     ::   +90 544 669 52 44
  Fax        :   +90 384 341 73 97
  Adres     :    Dutlu Cami Mah. Dar Sok. No:8 Ürgüp / NEVŞEHİR

  E-Mail   :    info@urguprentacar.com